دکمه پشتیبانی در واتساپ برای وردپرس

دکمه پشتیبانی در واتساپ برای وردپرس

چند روز پیش داشتم چرخی توی اینترنت میزدم که داخل یک سایتی یک دکمه پشتیبانی در واتساپ دیدم که وقتی روی اون کلیک کردم من رو مستقیم به واتساپ و صفحه چت با اون فرد برد و علاوه بر آن یک متن پیشفرض هم آماده برای من تایپ شده بود که بدون این که من بخوام کلمه ای تایپ کنم، درخواست پشتیبانی خودم را در واتساپ بفرستم.

 

افزونه دکمه پشتیبانی در واتساپ

برای نصب از مخزن وردپرس به قسمت افزودن افزونه از پیشخوان برید و عبارت join.chat را سرچ کنید و افزونه join.chat را نصب و فعال سازی کنید.

نصب افزونه پشتیبانی واتساپ

 

بعد از نصب و فعال سازی ماننده تصویر زیر از قسمت تنظیمات روی زیر قسمت join.chat کلیک کنید تا وارد تنظیمات این افزونه شوید.

پشتیبانی در واتساپ وردپرس

 

تنظیمات افزونه Join.chat

تنظیمات این افزونه شامل دو بخش است که نخست به تب اول یعنی General می‌پردازیم.

تنظیمات دکمه پشتیبانی در واتساپ

Telephone: در قسمت Telephone شما باید شماره ای که میخواهید در واتساپ با آن پشتیبانی بدید را وارد کنید که می‌توانید شماره خودتون یا هر شماره دیگه ای را وارد کنید؛ فقط توجه کنید که حتما با آن شما قبلا در واتساپ اکانت داشته باشید. در قسمتی که باید شماره را وارد کنید یک عکس پرچم هم مشاهده می‌کنید که با کلیک روی آن می‌توانید پش شماره کشورتون را انتخاب کنید.

Message: در قسمت Message شما متن پیشفرض آماده ارسالی که کاربر بعد از کلیک روی دکمه پشتیبانی و رفتن به واتساپ در صفحه چت با شما مشاده می‌کند را وارد کنید؛ مثلا در عکس زیر که مربوط به صفحه طراحی سایت استار وردپرس هست مشاهده میکنید که اگر در آن صفحه هر کسی روی دکمه پشتیبانی در واتساپ کلیک کند به واتساپ و صفحه چت باما می‌آید و متنی برای راحتی کاربر از قبل تایپ شده که می‌تواند سریع ارسال کند؛ این متن همان متنی است که می‌توانید از قسمت Message آن را وارد کنید.

عکس پشتیبانی در واتساپ

 

مثلا متن زیر را در عکس مشاهده کنید وقتی کاربر روی دکمه پشتیبانی در واتساپ در سایت کلیک کنه این متن پیشفرض صفحه چت هست که یک شرت کد هم داخلش استفاده کردیم که در ادامه آن را توضیح می‌دهم.

دکمه پشتیبانی در واتساپ وردپرس

  • شرت کد {TITLE} نام صفحه را نشان می‌دهد
  • شرت کد {URL} لینک صفحه را نشان می‌دهد
  • شرت کد {SITE} نام سایت را نشان می‌دهد.

می‌توانید با توجه به نیاز خودتون از شرت کد ها داخل باکس Message استفاده کنید؛ مثلا اگر میخواهید متوجه شوید کاربر از چه صفحه از سایتتون برای پشتیبانی اومده می‌توانید از شرت کد {URL} اسفاده کنید.

 

تغییر جهت و آیکون دکمه پشتیبانی واتساپ

تغییر جهت و آیکون دکمه پشتیبانی واتساپ

از قسمت Position on Screen می‌توانید مشخص کنید که دکمه پشتیبانی در چپ یا در راست صفحات سایت قرار بگیره که در تصویر بالا روی Right یعنی راست قرار دادیم

از قسمت Image هم می‌توانید آیکون پیشفرض دکمه پشتیبانی را عوض کنید که این کار پیشنهاد نمی‌شود.

 

در ادامه هم به تنظیمات مهم دیگر این افزونه می‌پردازیم

تنظیمات افزونه join chat

Tooltip: در قسمت Tooltip می‌تونید متن کوتاهی را وارد کنید تا در کنار دکمه پشتیبانی در واتساپ نمایش داده شود

Button Delay: در این قسمت می‌توانید تاخیر به نمایش درآمدن دکمه بعد از بازدید کاربر را تعیین کنید. مثلا در عکس بالا روی 3 ثانیه تنظیم شده و یعنی بعد از 3 ثانیه در صفحه ای که کابر در حال بازدید از آن است به نمایش در می‌آید.

Mobile Only: با زدن تیک این گزینه دکمه پشتیبانی فقط در موبایل نمایش داده می‌شود.

WhatsApp Web: با زدن تیک این گزینه در حالت دکستاپ سایت وقتی کاربر روی دکمه پشتیبانی کلیک کند واتساپ وب در مرورگر او باز می‌شود.

 

دکمه پشتیبانی در واتساپ

Call to Action: در این بخش می‌توانید یک متن دعوت به اقدام وارد کنید تا ماننده تصویر زیر بعد از ورود کاربر یک باکس باز شود و نمایش داده شود.

باکس پشتیبانی در واتساپ وردپرس

Start WhatsApp Button: در این قسمت می‌توانید متن دکمه دعوت به اقدام را وارد کنید.

Theme Color: در این قسمت می‌توانید رنگ باکس بازشده را تغییر دهید.

 

حالت تم دکمه پشتیانی در واتساپ

Dark Mode: در این قسمت می‌توانید حالت دارک مود را برای باکس انتخاب کنید.

Logo: این قسمت مربوط به حذف لوگوی افزونه join.chat از بالای باکس هست که حذف آن نیازمند هزینه است.

 

تنظیمات افزونه دکمه پشتیبانی واتساپ گوشه سایت

Chat Delay: از این قسمت می‌تونید تاخیر به نمایش درآمدن باکی را مشخص کنید.

Page View: از این قسمت می‌توانید تنظیم کنید که بعد از چندمین بازدید کاربر باکس به نمایش درآید که عدد 1 یعنی در اولین بازدید کاربر به نمایش درآید.

Notification Balloon: با زدن تیک این گزینه باکس به صورت خودکار نمایش داده نمی‌شود و یک علامت نوتیفیکیشن به دکمه پشتیبانی در واتساپ اضافه می‌شود که زمانی که کاربر روی آن کلیک کند باکس باز می‌شود ماننده تصویر زیر

نوتیفیکیشن دکمه چت واتساپ در وردپرس

 

نکته: اگر نمی‌خواهید باکسی به نمایش درآید و فقط یک دکمه پشتیبانی داشته باشید که وقتی روی اون کلیک میشه مستقیم به واتساپ بره، باید قسمت های Call to Action و Start WhatsApp Button را خالی بگذارید.

بعد از اینکه تنظیمات را انجام دادید در انتهای صفحه روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

 

تنظیم نماش دکمه پشتیبانی در واتساپ

تب بعدی تنظیمات این افزونه به اسم Visibility یعنی تنظیمات نمایش دکمه در صفحات مختلف

تنظیم نماش دکمه پشتیبانی در واتساپ

در روبه روی عبارت Global دو گزینه وجود دارد که در عکس بالا با عدد نشان داده شده است که با زدم عدد 1 دکمه پشتیبانی در تمام صفحات به نمایش در می‌آید و با زدن گزینه 2 در هیچ صفحه به صورت خودکار به نمایش در نمی‌آید.

گزینه های دیگری که در عکس بالا مشاهده می‌‎کنید مربوط به صفحات مختلف سایتتون هست که میتونید تنظیم کنید در چه نوع صفحاتی دکمه پشتیبانی به نمایش درآید.

نکته: اگر حالت 2 را که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، انتخاب کنید (یعنی در هیچ صفحه ای نمایش داده نشود) می‌توانید با رفتن به قسمت ویرایش برگه یا مقاله ای خاص در سایتتون تنظیمات شخصی مربوط به آن صفحه را برای دکمه پشتیبانی واتساپ اعمال کنید.

تنظیمات دکمه پشتیبانی در واتساپ در برگه ای خاص از وردپرس

تصویر بالا قسمت تنظیم شخصی این افزونه برای هر برگه یا نوشته هست که در صفحه ویرایشگر نوشته به نمایش در می‌آید که نحوه تنظیم آن مشابه تنظیماتی است که در طول مقاله به آن پرداختیم.

اگر سوال یا ابهامی در رابطه با این آموزش داشتید می‌توانید در بخش دیدگاه های این صفحه سوالات خودتون را بپرسید تا مشتاقانه به آنها پاسخ داده شود.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *