اکیسمت – جلوگیری از کامنت های اسپم در وردپرس

اکیسمت - جلوگیری از کامت های هرزنامه در وردپرس

حتما به این دلیل در حال مطالعه این مقاله هستید که وارد پیشخوان وردپرس خودتون شده اید و دیدید که کامنت هایی به زبان های مختلف، لینک های زیاد و حجیم و عجیب غریب براتون اومده، آن ها کامنت های هرزی هستند که باید جلوی ارسالشون را با استفاده از یک افزونه قدرتمند به اسم اکیسمت بگیرید.

 

نصب و فعال‌سازی اکیسمت

افزونه اکیسمت به صورت خودکار همراه با نصب وردپرس، نصب می‌شود و اگر به هردلیلی الان آن را در بین افزونه ها نداشتید، به قسمت افزودن افزونه از پیشخوان سایت وردپرسی خودتون بروید و Akismet را سرچ کنید و نصب و فعالش کنید. بعد از فعال سازی به صورت خودکار به بخش تنظیم این افزونه می‌روید که در ادامه آن را برسی می‌کنیم. البته اگر از قبل این افزونه را نصب و فعال داشته باشید در صفحات پیشخوان وردپرس یک نوار سبز رنگ ماننده تصویر زیر برایتان به نمایش درمیاد که اگر روی قسمت آبی رنگ آن کلیک کنید به قسمت تنظیم میروید.

نصب و فعال‌سازی اکیسمت

 

تنظیم افزونه اکیسمت

بر روی دکمه آبی رنگ “حساب کاربری اکیسمت خود را تنظیم نمائید” کلیک کنید تا به سایت آن منتقل شوید تا ادامه کار را باهم پیش ببریم.

تنظیم افزونه اکیسمت

 

بعد از کلیک در صفحه یاز شده هماننده تصویر زیر بر روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید.

تنظیم اکیسمت

 

بعد در صفحه باز شده، سه ستون مشاهده میکنید که پلن های مختلف اکیسمت هست که ما مثل تصویر زیر روی ستون سمت چپ روی دکمه Get personal کلیک می‌کنیم تا بتوانیم بدون هزینه از امکانات آن استفاده کنیم.

پلن های اکیسمت

 

در صفحه بازشده یک قسمت مربوط به قیمت هست که با فلش قرمز رنگ در تصویر زیر نشون دادم، وقتی موس را روی مربع مشکی رنگ نگه دارید و به سمت چپ بکشید قیمت کمتر میشه و اگر به سمت راست بگشید قیمت بیشتر میشه؛ پس تا حد ممکن به سمت چپ بکشید تا قیمت صفر بشه!!

رایگان کردن اکیسمت

 

وقتی قیمت صفر شد اگر دقت کرده باشید درخواست اطلاعات بانکی و … که در سمت چپ بود حذف میشه و فقط ایمیل، نام و نام خانوادگی و آدرس سایت را برای ادامه روند فعال سازی اکیسمت ازتون میخواد که این اطلاعات را وارد کنید و یک قسمتی به اسم Please verify by checking each box هست که سه تا چک باکس داره که تیک این سه گزینه را هم بزنید و روی دکمه آبی رنگ CONTINUE WITH PERSONAL SUBSCRIPTION در پایین صفحه کلیک کنید.

تنظیم اکیسمت

 

در صفحه باز شده ازتون یک کد میخواد که به ایمیلی که در مرحله قبل وارد کردید فرستاده، اون کد را در کادر مربوطه وارد کنید و روی گزینه Continue کلیک کنید.

وری فای ایمیل اکیسمت

 

و در مرحله آخر این قسمت که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید میگه که کد API که باید در قسمت تنظیمات افزونه وارد کنیم را به ایمیلتون فرستاده؛ پس به ایمیلتون برید و کد API را کپی کنید. 

تنظیم api اکیسمت

 

وارد کردن کد API در افزونه

مجدد از تب تنظیمات پیشخوان وردپرس به تنظیمات ضد هرزنامه یا همان اکیسمت بروید و این بار روی گزینه Manually enter an API key که در تصویر زیر هم نشان داده شده کلیک کنید.

تنظیم افزونه اکیسمت

 

بعد از این که کلیک کردید یک باکس باز میشه که کد API که براتون ایمیل شد را داخلش کپی می‌کنید و روی دکمه “ارتباط با کلید API” کلیک کنید تا ارتباط سایت با اکیسمت برقرار بشه.

تنظیم کد api اکیسمت

 

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید، بهتون تبریک میگه و اکیسمت برای سایت شما فعال میشه.

فعال سازی اکیسمت

یک سری تنظیمات هم که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید را پیشنهاد می‌کنم دست نزنید و بگذارید روی پیشفرض خود اکیسمت باشد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *